Strona główna

Galeria Darłowo - Darłowo i Darłówko w starej pocztówce

Katalog

Ogólny

Polityka

Ogólne

Obyczaje

Skecze

Poszukaj

Archiwum

Linki

Miasto Darłowo

Muzeum w Darłowie

Muzeum w Koszalinie

Strona Tomasza Gabisia

Rügenwalder Mühle

Panel konserwatystów

14 października 2011
PaniePalikot - stop obłudzie!

Mirosław Mikietyński komentując sukces Palikota w ostatnich wyborach, przypisał go zapotrzebowaniu na wygładzony lepperyzm. Były prezydent Koszalina nie jest odosobniony w tym sądzie. Także wielu innych komentatorów widzi w skłonnościach populistycznych źródła wysokiego poparcia dla przedsiębiorcy z Lublina. Moim zdaniem mylą się i jest w błędzie prezydent Mikietyński, traktując Palikota jako miękką wersję Leppera.

Jestem zdania, że Palikot jest dużo większym zagrożeniem niż Lepper i wszyscy populiści do kupy wzięci. Glebą dla Leppera i jemu podobnych były szczątki dziewiętnastowiecznych idei socjalizmu, czy jak kto woli komunizmu, o charakterze ekonomicznym. Nowa lewica, której sztandar wniósł do polskiego sejmu Palikot, ma charakter obyczajowy a nie ekonomiczny. Palikot zażądał dla swojej partii nie resortu gospodarczego, tylko ministerstwa edukacji. Bo trzeba edukować dzieci młodzież w duchu nowej lewicy, czyli w pogardzie dla tradycyjnego modelu rodziny, patriotyzmu, religii i tego wszystkiego, co może nieść ze sobą wartości. Stąd pierwszy atak Palikota i jego drużyny skierowany jest na krzyż na Wiejskiej. Potem przyjdzie kolej na inne krzyże.

Drużyna Palikota wydaje się dobrze przygotowana do edukowania w duchu nowej lewicy. Trzon ideowy to Biedroń, Nowicka czy Grodzka. Ideowcy będą pewnie wspierani przez zupełnie bezideowych, ale oddanych aparatczyków w stylu Andrzeja Lewandowskiego. Ten ostatni, tak jak bez oporów podlizywał się i zabiegał o względu darłowskich proboszczów, bez oporów będzie podnosił prawą rękę za pomysłami swych nowych ideowych przywódców. Lewą rękę ze skrzyżowanymi palcami będzie chował za plecami na skuchę. Nie jest to scenariusz wydumany: gdy Lewandowski był członkiem Zarządu Miasta Darłowo w latach 1997 -98 to niejednokrotnie na posiedzeniach zarządu głosował za, a na Sesji Rady Miejskiej za tą samą uchwała głosował przeciw. Dlaczego? Bo, jak tłumaczył, na zarządzie nie było publiczności i głosował zgodnie z przekonaniami, a na sesji wyborcy już obserwowali, jak głosują radni i tu nie były ważne przekonania. I to mu zostało do dziś.

Panie Palikot! Mając w swoich szeregach Lewandowskiego, musi się Pan zdecydować: albo zrezygnować z hasła Stop obłudzie, albo z Lewandowskiego. Bo gdy głosi Pan to hasło i ma Pan w swojej drużynie Lewandowskiego, to promuje Pan obłudę.

Dodaj komentarz

Imię:

 

Treść:


token
odswież obrazek

Przepisz znaki widoczne na obrazku

Prawa autorskie © 2006, 2011 galeriadarlowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: gcl.pl