Strona główna

Galeria Darłowo - Darłowo i Darłówko w starej pocztówce

Katalog

Ogólny

Polityka

Ogólne

Obyczaje

Skecze

Poszukaj

Archiwum

Linki

Miasto Darłowo

Muzeum w Darłowie

Muzeum w Koszalinie

Strona Tomasza Gabisia

Rügenwalder Mühle

Panel konserwatystów

21 października 2011
Nie z nami te numery

"Nasz poseł" (jak o nim napisała jedna z lokalnych gazet) Andrzej Lewandowski ujawnił, że woli, by ludzie dyskutowali częściej o likwidacji senatu, czy też o zmniejszeniu liczby posłów, niż o antyklerykalizmie. Ja to bym wolał nawet, żeby ludzie nie tylko dyskutowali o tym, czego chce świeżo upieczony poseł, ale żeby zlikwidować senat i zdecydowanie zmniejszyć liczbę posłów. Nie potrzeba nam zwłaszcza tych posłów, którzy jak Lewandowski próbują ludziom robić kisiel z mózgów.

To przecież nie jacyś anonimowi "ludzie" zabrali się za antykościelną burdę, tylko Janusz Palikot, nowy guru Lewandowskiego. I czynnie w tym uczestniczy Lewandowski. Prasa przecież doniosła, że wniosek o usunięcie z sali sejmowej krzyża podpisali wszyscy posłowie Ruchu Palikota. Wszyscy, czyli Lewandowski też. Czy znany jest jakikolwiek inny akt, gest politycznej aktywności "naszego" posła? Nie, bo go nie było. Jedyne, czego zdążył dokonać, to wsparcie tej żałosnej akcji.

Jak widać, Lewandowski czynnie uczestniczy w krucjacie przeciwko kościołowi. Ale woli, żeby ludzie o tym nie rozmawiali. Typowe dla tego człowieka, który swoim dotychczasowym życiem zbudował już sobie pomnik obłudy i hipokryzji. Sam oczywiście nie spojrzy prawdzie w oczy i nie przyzna, że to co nazywa "oddzieleniem kościoła od państwa" (skąpane we krwi hasło rewolucji francuskiej i sowiecko - leninowskiej) to po kolejny front walki z kościołem. Szuka kumpli do swojego schizofrenicznego oglądu świata. Nie z nami te numery panie pośle.

Dodaj komentarz

Imię:

 

Treść:


token
odswież obrazek

Przepisz znaki widoczne na obrazku

Prawa autorskie © 2006, 2011 galeriadarlowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: gcl.pl