Strona główna

Galeria Darłowo - Darłowo i Darłówko w starej pocztówce

Katalog

Ogólny

Polityka

Ogólne

Obyczaje

Skecze

Poszukaj

Archiwum

Linki

Miasto Darłowo

Muzeum w Darłowie

Muzeum w Koszalinie

Strona Tomasza Gabisia

Rügenwalder Mühle

Panel konserwatystów

10 listopada 2011
Do hymnu!

Jak zwykle musiałem się nieźle nagimnastykować, żeby biało-czerwona flaga zawisła w przeddzień Święta Niepodległości na moim domu. Tej, wyjątkowo pięknej, jesieni robiłem to nie bez niepokoju. Moje obawy tuż po zapadnięciu zmroku oblekły się w kształt dwóch rosłych mężczyzn nerwowo atakujących domofon. Zszedłem czym prędzej na dół do furtki.

-Konserwa? - rzucił pytanie przez ściśnięte gardło Nieco Niższy mężczyzna.

-Nie, dziękuję - odpowiedziałem, przekonany, że to domokrążcy handlujący konserwami, które "wypadły" z jakiegoś tira.

-Głupi czy udaje głupiego. Ty konserwa. Antyspołeczna, zardzewiała konserwa! Co wywiesił na tej szopie? - wycharczał Nieco Wyższy - Nasza flaga się nie podoba?

-Podoba... ale do tej jakoś się przyzwyczaiłem i... - nie zdążyłem dokończyć. Usłyszałem tylko świst kija bejsbolowego i poczułem tępy ból nad lewym uchem.

-Idziemy zmienić. Tu jest obowiązująca flaga Polskiej Bandy Piłki Kopanej. Ma taką? Nie? To pożyczamy. Za darmo. Ale można zapłacić. Tu jest dobrowolny, wypełniony druk przelewu na PBPK. Najpóźniej jutro przelać pieniądze - wcisnął mi druk przelewu Nieco Niższy.

-Skoro dobrowolny... - tym razem poczułem tępy ból nad prawym uchem i od razu potwierdziłem - Tak, najpóźniej jutro przelać. Idziemy.

Za dwie minuty na moim domu powiewała dumnie i wyniośle flaga PBPK. Spojrzałem na dom sąsiadów. Tam też zamiast biało-czerwonej zwisała nieco smutnie flaga PBPK.

-Skoro flaga wisi to do hymnu - zaproponował Nieco Niższy.

-Do hymnu! - rzucił komendę Nieco Wyższy.

-My jesteśmy tanie dranie, tanie dranie niesłychanie... - ulicą przetoczyły się słowa hymnu Polskiej Bandy Piłki Kopanej.


Dodaj komentarz

Imię:

 

Treść:


token
odswież obrazek

Przepisz znaki widoczne na obrazku

Prawa autorskie © 2006, 2011 galeriadarlowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: gcl.pl