Strona główna

Galeria Darłowo - Darłowo i Darłówko w starej pocztówce

Katalog

Ogólny

Polityka

Ogólne

Obyczaje

Skecze

Poszukaj

Archiwum

Linki

Miasto Darłowo

Muzeum w Darłowie

Muzeum w Koszalinie

Strona Tomasza Gabisia

Rügenwalder Mühle

Panel konserwatystów

07 grudnia 2011
Aaa... olać to!

Gdy znowu zobaczyłem w biały dzień, jak dwóch darłowiaków w centrum miasta odlewało się (bo jak to nazwać?), postanowiłem w końcu o tym napisać. Ale chwilę potem emocje opadły i zadałem sobie pytanie - a właściwie po co o tym pisać? Najwidoczniej to, że trudno przejść przez Darłowo i nie natrafić na miejscowego maczo, któremu ulgę przynosi oblanie czyjejś posesji, sklepu, lokalu, przytrafia się tylko mnie. Mam pecha. Ilekroć w pracy z okna spojrzę na Stary Spichlerz, to widzę, jak wieża tego lokalu przyciąga klientelę z wzdętym pęcherzem. W tym roku przyciąga nawet jakby częściej, pewnie dlatego, że wieża została wyremontowana i otynkowana. Może dlatego pobudza silniej zmysły maczo - lejków.
Miałem o tym napisać. O tej pladze flejtuchów oblewających codziennie Darłowo. Ale nie napiszę. Bo pewnie bym się zaraz naraził. Zapewne zacząłbym głupio wypytywać, jak to jest, że służby odpowiedzialne za porządek w tym mieście (i nie tylko w mieście) mają czas i środki, by zatrzymywać do kontroli obywateli, którzy swoim zachowaniem nie dają podstaw do podejrzeń o czynienie czegoś niestosownego, a nie mają sił i środków na to, by zapobiegać na nieobyczajne, notoryczne, manifestowane w biały dzień zachowanie podpadające pod paragraf? Pytanie bez sensu podwójnie. Raz - nigdy nikt nie otrzyma na nie odpowiedzi, a dwa - zadający pytanie może się narazić, co nie jest wiedzą tajemną w tym mieście, na retorsję ze strony służb.
I dlatego właśnie postanowiłem, że nie napiszę. Olać to! Przynajmniej nie będę się odróżniał od tych, którzy w końcu sprawią, że wszyscy udusimy się w tych oparach szczochów. A ich przecież nikt nie ruszy!

Komentarze (1)

2012-01-07 22:39:26
potfór z face

najlepiej zmienić klimat na mniej zaszczany,po co się władzy narażać;)

Dodaj komentarz

Imię:

 

Treść:


token
odswież obrazek

Przepisz znaki widoczne na obrazku

Prawa autorskie © 2006, 2011 galeriadarlowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: gcl.pl