Strona główna

Galeria Darłowo - Darłowo i Darłówko w starej pocztówce

Katalog

Ogólny

Polityka

Ogólne

Obyczaje

Skecze

Poszukaj

Archiwum

Linki

Miasto Darłowo

Muzeum w Darłowie

Muzeum w Koszalinie

Strona Tomasza Gabisia

Rügenwalder Mühle

Panel konserwatystów

09 listopada 2011
Przestańcie chorować!

Dzisiaj w pewnym renomowanym ośrodku onkologicznym w dużym mieście byłem świadkiem takiej rozmowy:

- Niech pani zadzwoni w styczniu, to może będzie wiadomo, kiedy będzie można panią umówić na zabieg - recepcjonistka grzecznie instruowała starszą pacjentkę.

- Dopiero w styczniu? Ale ja jestem już po pięciu operacjach, nie wytrzymam. Nie można wcześniej? - próbowała wynegocjować pacjentka.

- Co za ludzie! Nie wie pani, że pod koniec roku w Polsce się nie choruje!? - skończyła utyskiwania pacjentki sympatyczna (i dowcipna) recepcjonistka.

czytaj więcejKomentarze (0)

21 października 2011
Nie z nami te numery

"Nasz poseł" (jak o nim napisała jedna z lokalnych gazet) Andrzej Lewandowski ujawnił, że woli, by ludzie dyskutowali częściej o likwidacji senatu, czy też o zmniejszeniu liczby posłów, niż o antyklerykalizmie. Ja to bym wolał nawet, żeby ludzie nie tylko dyskutowali o tym, czego chce świeżo upieczony poseł, ale żeby zlikwidować senat i zdecydowanie zmniejszyć liczbę posłów. Nie potrzeba nam zwłaszcza tych posłów, którzy jak Lewandowski próbują ludziom robić kisiel z mózgów.

To przecież nie jacyś anonimowi "ludzie" zabrali się za antykościelną burdę, tylko Janusz Palikot, nowy guru Lewandowskiego. ...

czytaj więcejKomentarze (0)

Chaos w stylu niemieckim

15 października 2011
Chaos w stylu niemieckim

Plakat, billbord, czy cokolwiek to jest pt. "Chaos. German style" przypomniało mi odbytą wycieczkę w drugiej poł. lat 80 - tych słusznie minionego ubiegłego wieku. Wraz z grupą nauczycieli z Liceum Ogólnokształcącego w Nowej Soli zwiedzaliśmy w Cottbus w Niemieckiej Republice Demokratycznej ogromną elektrownię, dla której paliwem był węgiel brunatny. Po zakładzie oprowadzał nas Niemiec znający język polski, a to z racji tego, że był absolwenyem Politechniki Wrocławskiej. Ktoś z naszej grupy zadał naszemu przewodnikowi pytanie, co najbardziej mu się w Polakach spodobało w czasie studiów. Niemiecki inżynier z ...

czytaj więcejKomentarze (0)

Prawa autorskie © 2006, 2011 galeriadarlowo.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja: gcl.pl